Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/webiart/ffmc.com.ua/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/webiart/ffmc.com.ua/wp-includes/plugin.php on line 601

Про факультет

 

Факультет філології та масових комунікацій є найбільшим в університеті. Його створено 1994 року в Маріупольському гуманітарному інституті згідно з наказом № 46-а/107 з основної діяльності від 10.11.1994. Восени 2014 року факультет філології та масових комунікацій відзначив 20-річний ювілей.

Вже 15 років факультет філології та масових комунікацій очолює доктор філологічних наук, професор С. В. Безчотнікова.

Спочатку факультет здійснював підготовку фахівців у галузі української та російської філології з другою спеціальністю “Англійська або новогрецька мова”, у 1995 році відкрито спеціальність “Дошкільне виховання” (нині – “Дошкільна освіта”), у 2001 – “Переклад (українська, російська, польська мови) ” і “Практична психологія”, у 2003 – “Журналістика”, у 2008 – “Реклама та зв’язки з громадськістю”, у 2013 – “Здоров’я людини”.

Сьогодні наукову, навчальну, методичну й виховну роботу здійснюють сім кафедр, діяльність яких спрямовує вчена рада факультету. Вищу освіту студенти здобувають за спеціальностями денного відділення (“Українська мова та література“, “Дошкільна освіта“, “Практична психологія“, “Журналістика“, “Реклама та зв’язки з громадськістю“, “Здоров’я людини“) та спеціальностями заочного відділення (“Українська мова та література”, “Дошкільна освіта”, “Практична психологія”, “Журналістика”, “Реклама та зв’язки з громадськістю”.

Змістовним є дозвілля студентів. На факультеті функціонують студентські наукові товариства “Педагогічна палітра”, проблемні групи “ЗМК та новітні соціально-комунікаційні технології: моніторинг, діагностика, проектування”, “Актуальні проблеми навчання іноземної мови”, “Формування першооснов пізнавальної самостійності старших дошкільників у конструктивній діяльності”, літературний клуб “Колаж”, Науково-інтелектуальний психологічний “Інсайт-клуб”, студентський театр “СтудART” та ін.

На факультеті налагоджено випуск студентських газет, створюються студентські програми на радіо та телебаченні, проводяться традиційні зустрічі з видатними особистостями Маріуполя – діячами літератури й мистецтва, спорту, релігії, преси. Засновано та розпочато випуск “Вісника Маріупольського державного гуманітарного університету” (серія “Філологія”), що затверджений Вищою атестаційною комісією України як фахове наукове видання. Нині це “Вісник Маріупольського державного університету” (серія “Філологія”).

У жовтні 2011 року на факультеті відкрито телестудію “МДУ-медіа”, що дає можливість студентам спеціальностей “Журналістика” і “Реклама та зв’язки з громадськістю” формувати професійні вміння й навички. У листопаді 2011 року на базі кафедри педагогіки та психології почала функціонувати психологічна лабораторія факультету філології та масових комунікацій. У грудні 2011 року відкрито нову предметну аудиторію – студію з вивчення англійської мови “Language Studio”. На базі кафедри дошкільної освіти та кафедри фізичного виховання у квітні 2012 року почала роботу лабораторія духовного і пізнавального розвитку особистості. Успішно функціонує центр польської культури та центр українознавчих студій, прес-клуб та кіно-клуб на факультеті філології та масових комунікацій.