Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/webiart/ffmc.com.ua/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/webiart/ffmc.com.ua/wp-includes/plugin.php on line 601

В МДУ відбулися “Приазовські журналістикознавчі читання”

У Маріупольському державному університеті проходять “Приазовські журналістикознавчі читання”, в рамках яких проводяться майстер-клас, тренінг та круглий стіл спільно з керівниками мас-медіа

15-16 квітня на факультеті філології та масових комунікацій Маріупольського державного університету вчені в галузі журналістики, реклами і зв’язків з громадськістю та керівники ЗМІ за доброю традицією “Приазовських журналістикознавчих читань” обговорили специфіку формування компетентностей майбутніх фахівців з урахуванням сучасних умов медіаринку, уточнили форму проходження виробничої практики й окреслили перспективи співпраці “Університет – ЗМІ”.

15 квітня майбутні журналісти і рекламісти відвідали авторський тренінг “Дерзай знати: основи медіаграмотності” доктора педагогічних наук, професора кафедри соціальних комунікацій, медіатренера Тетяни Іванової. Студенти дізналися секрети розпізнавання правдивої і неправдивої інформації, фактчека, особливості роботи з джерелами інформації. Всі учасники отримали сертифікати про проходження тренінгу.

IMG_4802-min IMG_4836-min IMG_4874-min IMG_4940-min IMG_4739-min IMG_4740-min IMG_4742-min

16 квітня відбувся круглий стіл “Підготовка професійних кадрів для медіа”. З вітальним словом виступила доктор філологічних наук, професор, декан факультету філології та масових комунікацій Світлана Безчотнікова, наголосив на важливій ролі багаторічної плідної співпраці кафедри та ЗМІ Приазов’я в підготовці висококваліфікованих фахівців – випускників кафедри соціальних комунікацій. У зустрічі брали участь Шеф-редактор ПАТ «Газета «Приазовский рабочий» Олена Калайтан, керівник прес-служби ДП «Мариупольский морской торговый порт» Айна Чагір, шеф-редактор газети «Новый Азовсталец» (ПАТ МК «Азовсталь») Анастасія Божко, директор ТОВ «Надо» Владислав Колесніков, секретар міської організації НСЖУ, директор-редактор «Радио Приазовья»  Віктор Грамматіков, редактор «Авторадіо» Наталія Андреєва. Професорсько-викладацький склад кафедри і керівники ЗМІ Маріуполя обговорили питання компетенцій і навичок, якісної підготовки майбутніх фахівців в галузі журналістики, реклами і PR.

+DSC_0421-min +DSC_0519-min +DSC_0663-min +DSC_0288-min

Олена Калайтан запропонувала майданчик «Приазовского рабочего» для практичних занять. Айна Чагір акцентувала на плідній співпраці: «Вдячна за професійних випускників, динаміку розвитку кафедри соціальних комунікацій та допомогу в пошуку кваліфікованих кадрів, адже в місті є проблема відтоку фахівців до столиці». За словами Анастасії Божко, з восьми журналістів редакції «Новый Азовсталец» п’ятеро – випускники спеціальності «Журналістика» Маріупольського державного університету: «Рівень та широта знань випускників зростає, і це радує». Про студентів-практикантів зазначив Владислав Колесніков: «Ми («Надо» – прим.) – комерційна організація, і публікуємо журналістські матеріали додатково на сайті. Практиканти відповідальні та дисципліновані, у повному обсязі публікують журналістські тексти, виконують завдання. Проте хотілося б співпрацювати постійно, а не тільки в період практик». Віктор Грамматіков позитивно відгукнувся про студентів і випускників кафедри, які з цікавістю готують радіопрограми та потребують більше практичних занять. Наталія Андреєва акцентувала на тому, що студенти добре навчаються в студії звукозапису навчальної лабораторії «Телестудія  МДУ-медіа», працюють над голосом, тембром, інтонаціями. Учасники круглого столу наголосили на попиті у PR- та smm-фахівцях, спеціалізованих авторах, що враховуватиметься у навчальному процесі підготовки майбутніх фахівців.

Корисним подарунком для гостей та викладачів кафедри став  майстер-клас “Технології маніпулювання в період виборчої кампанії” медіатренера Тетяни Іванової.

thumbnail_IMG_5235

Якісну підготовку журналістів в Маріуполі – великому промислово-економічному центрі, одному з найбільш значних торгових портів України –  здійснює кафедра соціальних комунікацій Маріупольського державного університету з 2003 року, а фахівців з реклами та зв’язків з громадськістю – з 2008. Освітній процес передбачає поєднання традицій фундаментальної вітчизняної вищої школи з практичними заняттями. На кафедрі соціальних комунікацій склалася добра традиція проведення “Приазовських журналістикознавчих читань”. Багаторічна плідна співпраця МГУ з мас-медіа Приазов’я сприяє поліпшенню якості наукових досліджень, рівня викладання і підготовки фахівців.

Автор: ФФМК

Поділися цим записом у